BLOGFA.COM

چگونه می توانیم مربی شویم؟

طی ماه گذشته نامه های بسیار زیادی از اقصی نقاط جهان در بخش تماس با من دریافت کردم که خواستار اطلاعات در مورد مراحل مربیگری شدند.البته به اطلاع تمامی این دوستان میرسانم که طرحی در دست داریم که بر اساس آن از اواسط سال آینده آموزش از راه دور مربیگری فوتبال از همین سایت راه اندازی خواهد شد.در طول این دوره نیز چند مرحله حضوری پیش بینی گردیده است.در اینده در این خصوص بیشتر با یکدیگر صحبت خواهیم کرد.

اما در درجه اول باید شرایط اولیه شرکت در کلاسهای مربیگری را از دیدگاه کنفدراسیون فوتبال آسیا و فدراسیون فوتبال ایران بررسی کنیم.

شرایط شرکت در کلاسهای D و C :

1- داشتن تجربیات بازیگری در سطح حداقل

2- داشتن دیپلم متوسطه(در صورت تایید کمیته اموزش داشتن سیکل)

3- سن بین 21 تا 35 سال

4- امادگی جسمانی خوب.

مدت کلاس D، 60ساعت و مدت کلاس C، 85 ساعت می باشد.

شرایط شرکت در کلاس B و A:

1- داشتن تجربیات بازیگری

3- سن بین 30 تا 45 سال

4- داشتن د یپلم.

5- برای کلاس B باید حد اقل دو سال بعد از گرفتن C کار کند. و برای A باید حداقل یکسال بعد از گرفتن B کار کند.

مدت کلاس "B" 110 ساعت و مدت کلاس "A" 150 ساعت می باشد.

شرایط شرکت در کلاس حرفه ای

علاوه بر دارا بودن شرایط بالا:

1- تعهد به مربیگری

3- دانستن زبان انگلیسی

4- حد اقل دو سال با مدرک "A" کار کرده باشد.

مدت کلاسهای حرفه ای 380 ساعت میباشد که در چهار بخش و در کشور های مختلف بصورت ناپیوسته انجام می شود.

لازم به توضیح است که بر اساس مقررات جدید "AFC"، مدرک کلاسهای C، B، A تنها برای چهار سال و مدرک کلاسهای حرفه ای تنها برای دو سال اعتبار دارد. مگر اینکه مربی در کلاسهای باز اموزی شرکت نماید.

منبع: blogfa.com

سایت سلامت لاغر شدن،لاغری فوری،لاغری موضعی ،لاغر شوید

چگونه میتوانیم بدون خطر لاغر شویم؟

پرتال آکاايران سايت خبرگزاری آکا بخش مقالات سلامت قسمت مقالات مخصوص چاق ها- چگونه میتوانیم بدون خطر لاغر شویم؟

چگونه میتوانیم بدون خطر لاغر شویم؟

مقالات مخصوص چاق ها,چگونه,میتوانیم,خطر,لاغر,زمان,زمانی,اینکه,سیستم,سیستم,چگونه چاق شویم, چاق شدن, روش چاق شدن, رژیم غذایی برای چاق شدن, چاق شدن سریع, برای چاق شدن, داروی چاقی, دارو برای چاقی, راههای افزایش وزن, افزایش وزن, بدنسازی, دختر چاق چاق چگونه چاق شویم؟سبک,نتیجه,نتیجه,اضافه,همراه,موجود,زمانی,دما,موجود,دمای

زمان ی که هوا خیلی گرم است، این سیستم با سرعت خیلی زیادی کار می‌کند، و در نتیجه سوختن کالری های اضافه را با خود به همراه دارد. اگر ...

زمان ی که حرارت تنظیم می‌شود...

دمای محیط هر قدر هم که باشد، دمای بدن انسان باید همیشه 37 درجۀ سانتی گراد بماند، چه دمای محیط 10 درجه زیر صفر باشد چه 30 درجه بالای صفر.

به این منظور یک باطری طبیعی در بدن وجود دارد که به طور دائم گرما تولید می‌کند یا گرما از دست می‌دهد (این باطری ترموژن است): این عملیات ترمولیز نام دارد.

تولید گرمای درونی از هر کاری که سلول ها برای تولید انرژی انجام می‌دهند حاصل می‌شود، این سلول ها برای انجام کار نیاز به اکسیداسیون کربوهیدرات ها، چربی و پروتئین دارند. کم ترین تولید حرکت یا کوچکترین عملیاتی در سیستم گوارش، نیاز به انرژی و در نتیجه تولید گرما دارد: این موضوع را بعد از خوردن یک خوراک مفصل و چرب به خوبی احساس می‌کنید.

حال آن که برای از دست دادن گرمای درونی، نیاز به تبخیر عرق است، این آب که از منافذ پوست خارج می‌شوند تبدیل به بخار خواهند شد و بدن خنک می‌گردد.

این تعادل "تنظیم حرارت" نامیده می‌شود، که بخشی از متابولیسم بدن است و به مقدار نه چندان کمی کالری به مصرف می‌رساند.

زمان ی که هوا خیلی گرم است، این سیستم با سرعت خیلی زیادی کار می‌کند، و در نتیجه سوختن کالری های اضافه را با خود به همراه دارد. اگر به این آب و هوا عادت ندارید، انرژی بسیار زیادی خواهید سوزاند، و همان طور که می‌دانید این امر یکی از راه های کم شدن وزن است.

به شرطی که در این مدت پرخوری نکنید!

روغن ها، دام هایی در سالادها و سبز یجات خام

هر چه دمای هوا بیشتر می‌شود ما هم تمایل بیشتری به خوردن سالادها و سبز یجات خام داریم. خوردن این خوراکی ها تأثیر مثبتی دارد، سبز یجات سرشار از آب هستند، و در هوای گرم بدن ما نیاز بسیار زیادی به آب دارد.

اما چه کسی گفته که این سالادها را باید با سس طعم دار کرد؟ مهم ترین قسمت تشکیل دهندۀ سس ها، روغن است. فرقی نمی‌کند که این روغن روغن زیتون، روغن کلزا، گردو یا آفتابگردان باشد، هر چه که باشد از چربی خالص تشکیل شده است. در نتیجه، در هر قاشق سوپ خوری سس به طور متوسط 90 کالری انرژی وجود دارد.

هیچ وقت بدون ملاحظه روغن زیتون را درون ظرف سالاد نمی‌ریزیم، اندک اندک یا به کم یک قاشق چای خوری آن را اضافه می‌کنیم. ضمناً میتوانیم م به جای سس سالاد از آبمیوه های طبیعی نیز استفاده کنیم (آبمیوه ای که شیرین نباشد!)، مثلاً آب پرتقال روی هویج رنده شده یا سبز یجات خام انتخاب خوبی خواهد بود.

برای تنوع میتوانیم م با استفاده از ماست یا پنیر سفید سس سالاد درست کنیم، این مواد لبنی نسبت به سس های روغن دار حاوی چربی بسیار کمتری هستند و آب بیشتری هم دارند. کرفس ، همراه با پنیر سفید، و خردل شما را حسابی سرِ حال می‌آورد! علاوه بر این می‌توانید از خوردن خیار همراه با ماست و سبز یجات معطر هم لذت ببرید.

این سالادهای سبک، چربی کمتری دارند (بر خلاف سس ها که چربی شان در ران ها و باسن ذخیره می‌شود)، به راحتی هضم می‌شوند و گرمای کمتری تولید می‌کنند. می‌بینید که، سراسر فایده هستند!

سوپ، سوپ، سوپ!

یکی از بهترین انتخاب ها در فصل گرما، سوپ گاسپاچو است، سوپی سرد که اصلی ترین مواد اولیه اش عبارتند از: مخلوطی از سبز یجات خام و پخته.

سوپ ها فواید بسیار زیادی دارند، برخی از آنها عبارتند از: آب زیاد، فیبرها، ویتامین ها، املاح معدنی و عدم نیاز به پخت و پز چندان.

برای تهیه سوپ سرد باید سبز یجات (نخود فرنگی، کاهو، ترب، کدو مسمایی و ...) را به مدت 5 دقیقه درون غذاساز بریزید. حالا کافی است مخلوط به دست آمده را بگذارید تا سرد شود، بعد از این که سوپ تان 15 دقیقه در فریز ماند، و خوب سرد شد، آمادۀ سرو کردن است.

هیچ نیازی نیست که مواد چرب به سوپ سردتان اضافه کنید، طعم سبز یجات خودشان کفایت می‌کنند. ضمناً به این ترتیب سوپ شما کالری کمتری هم خواهد داشت.

گوشت و ماهی های سرد

جوجه یا رست بیف یا کباب گوساله یا یک ماهی بزرگ را در فر بپزید.

مطمئناً دلتان نمی‌خواهد که دمای آشپزخانه تان به 35 درجۀ سانتیگراد برسد، اما چاره ای نیست باید این چند دقیقه را پشت سر بگذارید (ضمناً فراموش نکنید که این گرما باعث می‌شود که شما کالری بسوزانید!).

اما بعد از این زمان شما گوشت یا ماهی سردی خواهید داشت که می‌توانید همراه با سالاد سبز یجات سروش کنید.

لبنیات بیشتر از پنیر

در دورۀ گرمای شدید، نه پنیرها باید زیاد مورد استفاده قرار بگیرند و نه اشتهاآورها: آنها آب می‌شوند، عرق می‌کنند و بوی تندی می‌گیرند.

بنابراین یک کاسه ماست خوب یا مقداری شیر گاو یا بز که تازه از یخچال خارج شده، بسیار لذیذتر است.

میتوانیم م آنها را با  تکه های هلو، زردآلو، و یا توت مخلوط کنیم.

اضافه کردن شکر به این مخلوط فایده ای ندارد، خود میوه ها به اندازۀ کافی قند دارند. به این ترتیب دسری بسیار سبک، خوشمزه و نشاط آور خواهیم داشت.

نوشابه ها را کنار بگذارید!

متأسفانه، امروزه نوشابه ها فضای زیادی از یخچال های مان را اشغال می‌کنند، باید هر چه سریع تر آنها را از خودمان دور کنیم، این کار به نفع تمام اعضای خانواده است.

یک فرد بزرگسال که ورزش می‌کند، در روز حداقل به 2 تا 3 لیتر آب نیاز دارد. اگر این مقدار از آب مورد نیاز، توسط نوشابه های بسیار شیرین تأمین شوند، یک فاجعۀ تغذیه ای رخ داده است.

علاوه براین، یک نوشیدنی شیرین، کمتر از آب رفع عطش می‌کند. با نوشیدن نوشابه ها، احساس تشنگی خیلی سریع شدیدتر می‌شود.

یخچال تان را پر کنید از بطری های آب.

اگر خیلی تمایل به نوشیدنی شیرین داشتید، می‌توانید در پارچ های بزرگ با آب، کمی شکر و کمی شربت نعناع یا انار ، برای خودتان شربت درست کنید؛ این شربت ها هم چندان بی ضرر و خالص نیستند، در این شربت ها مقداری رنگ و طعم دهندۀ شیرین وجود دارد، اما با این حال ضررشان از نوشابه ها کمتر است!

آب یخ ننوشید، آب را سرد یا خنک بیاشامید

از آنجایی که تعرق تان در هوای گرم بیشتر از حد عادی است، اصولاً نیازتان به آب هم بسیار بیشتر خواهد شد.

زمان ی که یک لیوان آب یخ می‌نوشید، معده تان به تمام جهات حرکت می‌کند تا آن را گرم کند. و این حرکات گرمایی درونی ایجاد می‌کند که شما نیازی به آن گرما ندارید.

علاوه بر این، این سرمای شدید پرزهای معده تان را گیج می‌کند، بنابراین سیگنال هایی به مغزتان می‌فرستند. در همان لحظه احساس می‌کنید که تشنگی تان رفع شده است، اما هنوز سهمیۀ واقعی آب تان را دریافت نکرده اید.

شیر آب را باز کنید، لیوان تان را پر از آب کنید و یک تکه یخ درون لیوان بیندازید، به این ترتیب آب خنک می‌شود، شاید به اندازۀ آب یخ خوشایند نباشد اما خیلی بیشتر تشنگی تان را رفع خواهد کرد.

به چای نعناع هم فکر کنید! این چای را یخ نه اما خنک و بدون شیرینی (یا با شیرینی بسیار کم) میل کنید. در کشور مغرب که هوا بسیار گرم است، به این ترتیب تشنگی شان را فرومی‌نشانند.

در خانه بستنی درست کنید

با چای نعنا و با چکاندن چند قطره عصارۀ نعناع در خانه، بستنی درست کنید. زمان ی که در طول روز آن را می‌مکید، حسی دلپذیر و خنک در دهان تان خواهید داشت.

می‌توانید برای همۀ اعضای خانواده بستنی درست کنید. آب یا شیر چرب را با یک قاشق شربت نعناع، تمشک، یا انار مخلوط کنید و آن را درون قالب بریزید، سپس بگذارید به مدت 3 ساعت درون فریزر بماند. این بستنی کم کالری تر از بستی های موجود در بازار است.

می‌توانید در این روزهای گرم تابستان با این بستی سبک و متعادل جشن بگیرید بدون اینکه چند کیلو به وزن تان اضافه شود.

مقالات مخصوص چاق ها - سیمرغ

برچسب ها:

منبع: akairan.com

عبارات مشایه
مطالب مرتبط :